Bu sayfayı yazdır
Salı, 02 Temmuz 2019 08:42

Sertifika Kargolama İşlemleri hakkında!

Konfederasyonumuz tarafından verilen eğitimler sonucunda belge almaya hak kazanan adayların belgelerinin kargolanması hakkında açıklama aşağıda yayınlanmıştır. Mutlaka okuyarak açıklama doğrultusunda işlem yapınız.

Yapılan inceleme sonucunda gerek Konfederasyonumuz gerekse bağlı federasyonlarımız tarafından verilen eğitimler sonucunda belgeleme işlemlerinin tamamlandığı bununla ilgili muhattaplara mesajlar gönderildiği kargo adreslerini ileten kişilere kargoların gönderildiği anlaşılmaktadır. Gönderilen kargoların teslim edilenler haricinde çeşitli nedenlerle teslim edilmeyen kısmı kargo firması tarafından tarafımıza iade edilmiştir. Toplu kargo talebinde bulunan bazı eğitmenlerimiz ise kargo sisteminde belgeleri teslim edilmiş görülmesine rağmen belgelerini teslim almadıklarını iddia etmektedirler.  Tüm bu çalışmalara rağmen belgesini teslim almayan/almadığını iddia eden veya belirtilen zaman zarfında tarafımıza kargo bilgilerini iletmiş olmayan bazı eğitmenlerimizin çeşitli mecralarda kurumlarımızı karalayıcı ifadelerde bulundukları görülmektedir. Bu sebeple belgelerin kargolanması için bir dizi önlemler alınması öngörülmüştür. 

Buna göre;

A. 01 Haziran 2019 tarihinden itibaren kesinlikle toplu kargo gönderimi yapılmayacaktır. Eşlerin dahi belgeleri ayrı ayrı kargolanacaktır. 

B. 01 Haziran 2019 tarihinden sonraki tarihlere gelen süreçte teslim konusunda kargo tutanaklara resmi teslim belgesi olarak değerlendirilecektir. 

C. Teslim edilemeyen, teslim alınmayan kargoların oluşturmuş olduğu ciddi zararın önüne geçilmesi için tüm kargo işlemleri belge sahibinin kargo ödemesini yapmasına takibin başlatılacak olup kargo ücreti ödeme ekranında belirtiği kargo adresi teslim adresi olarak kabul edilecektir. 

D. Kargo işlemini başlatıp belgesini tekrar teslim almayan kişilerin belgesinin tekrar gönderilmesi için yeni bir kargo işlemi başlatması gerekmektedir.

E. Konfederasyonumuz ve bağlı federasyonlardan kaynaklanmayan durumlar nedeniyle bilinçli bir şekilde kurumlarımızı yıpratmak adına çeşitli girişimlerde bulunan kişiler hakkında gerekli disiplin işlemleri başlatılacaktır. 

 

Belgenize dair kargo işlemlerini başlatmak ve kargo ödemenizi yapmak için tıklayınız. 

Okunma 4493 defa Son Düzenlenme Cuma, 02 Ağustos 2019 07:37